Styrelse, medlemmar och revisorer

 

Styrelse

Gunnar Broman 
Region Östergötland, ordförande.
gunnar.broman@linkoping.se

Daniel Andersson
Linköpings kommun, vice ordförande.
daniel.andersson@linkoping.se

Liselotte Fager
Linköpings kommun, ersättare.
liselotte.fager@linkoping.se 

Roger Rydström 
Kinda kommun
roger.rydstrom@kinda.se

Pontus Wessman
Kinda kommun, ersättare.
pontus.wessman@kinda.se

Mira Wedenberg 
Åtvidabergs kommun
mira.wedenberg@atvidaberg.se

Astrid-Marie Jonsson
Åtvidabergs kommun, ersättare.
astrid-marie.jonsson@atvidaberg.se

Pernilla Claar 
Region Östergötland, ersättare.
pernilla.claar@gmail.com

Håkan Karlsson
Arbetsförmedlingen
hakan.g.karlsson@arbetsformedlingen.se 

Niclas Sjösten
Arbetsförmedlingen, ersättare
niclas.sjosten@arbetsformedlingen.se 

Åsa Brodd 
Försäkringskassan
asa.brodd@forsakringskassan.se

Ulrika Wänseth 
Försäkringskassan., ersättare
ulrika.wanseth@forsakringskassan.se

Anders Petersson 
Sekreterare för styrelsen
anders.petersson@linkoping.se

 

Medlemsrepresentanter för huvudmännen

Kristina Edlund (S)
kristina.edlund@linkoping.se 

Elisabet Edlund (S)
elisabet.edlund@atvidaberg.se

Hans Måhagen (S)
hans.mahagen@kinda.se

Torbjörn Holmqvist
torbjorn.holmqvist@regionostergotland.se  

Lars Clarvid
lars.clarvid@forsakringskassan.se

Birgitta Sundström
birgitta.sundstrom@arbetsformedlingen.se 

 

Revisorer

Anders Larson Linköpings kommun. Sammankallande
anders.larson@linkoping.se

Gunnar Asserhed
gunnar.asserhed@regionostergotland.se

Birgitta Johansson
birgitta.e.johansson@linkoping.se

Åke Andersson
ake.andersson@atvidaberg.se

Gustaf Malmström
gustaf.malmstrom@telia.com  

Förbundsmedlemmar

motala vadstena soderkoping valdemarsvik kinda mjolby odeshog finspang boxholm  linkoping  atvidaberg  forsakringskassanlandstinget2015  arbetsformedlingen