Chefsgrupp

I chefsgruppen finns samtliga huvudmän i Samordningsförbundet Västra Östergötland representerade. Chefsgruppen träffas fyra gånger per år och arbetar i huvudsak med samverkansfrågor med utgångspunkt i huvudmännens ordinarie verksamhet och Samordningsförbundets roll att stödja en effektiv resurssamordning.

Aktuella representanter i chefsgruppen:
Ulrika Stålknapp
Arbetsförmedlingen
ulrika.stalknapp@arbetsformedlingen.se

Anna Bengtsson
Boxholms kommun
anna.bengtsson@boxholm.se

Lars Clarvid
Försäkringskassan
lars.clarvid@forsakringskassan.se

Anders Granqvist
Mjölby kommun
agt@mjolby.se

Per-Olof Andersson
Motala kommun
per-olof.andersson@motala.se

Annette Johansson
Region Östergötland
annette.m.johansson@regionostergotland.se

Maria Pernhage Billenius
Region Östergötland
maria.pernhage.billenius@regionostergotland.se

Håkan Samuelsson
Region Östergötland
hakan.samuelsson@regionostergotland.se

Madeleine Öberg
Samordningsförbundet Västra Östergötland
madeleine.oberg@motala.se

Lena Silfver
Vadstena kommun
lena.silfver@vadstena.se

Katarina Eriksson
Ödeshögs kommun
katarina.eriksson@odeshog.se

 

 

Förbundsmedlemmar

motala vadstena soderkoping valdemarsvik kinda mjolby odeshog finspang boxholm  linkoping  atvidaberg  forsakringskassanlandstinget2015  arbetsformedlingen