Styrelse/Revisorer

Nedan presenteras Samordningsförbundet Västra Östergötlands styrelse och revisorer. I styrelsen finns representation från samtliga parter, vilka utgörs av Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan, Region Östergötland samt kommunerna Boxholm, Mjölby, Motala, Vadstena och Ödeshög.

Styrelsemedlemmar:    
Anna Johansson, ordförande
Mjölby kommun
anna.e.johansson@mjolby.se

Agneta Niklasson, vice ordförande
Region Östergötland
agneta.niklasson@regionostergotland.se

Lars Ekström
Vadstena kommun
lars.ekstrom@vadstena.se

Annelie Liljedahl
Motala kommun
annelie.liljedahl@motala.se

Stefan Höög
Arbetsförmedlingen
stefan.hoog@arbetsformedlingen.se 

Anna Ydrevik
Försäkringskassan
anna.ydrevik@forsakringskassan.se

Ann-Marie Flink
Boxholms kommun
flinkannmarie@gmail.com

Maria Gustafsson
Ödeshögs kommun
maria@odeshogsmail.se

Ersättare:
Irene Karlsson
Mjölby kommun
irene.karlsson@mjolby.se

Annette Ohlsson
Region Östergötland
annette.m.ohlsson@telia.com

Margit Berggren Silvheden
Vadstena kommun
margit.silvheden@telia.com

Nils-Ingvar Graan
Motala kommun
nisse.graan@kdu.se

Per Engdahl
Arbetsförmedlingen
per.engdahl@arbetsformedlingen.se 

Mattias Schwerdt
Försäkringskassan
mattias.schwerdt@forsakringskassan.se

Sören Norrby
Boxholms kommun
soren.norrby@hotmail.com

Ove Bäck
Ödeshögs kommun
rokstenen2@outlook.com

Revisorer:
Ragnhild Wärn
Motala kommun
ragnhild.warn@telia.com

Eiwor Englund
Region Östergötland
eiwor.englund@regionsostergotland.se

Johan Månsson
Försäkringskassan
johan.o.maansson@deloitte.se

Ylwa Söderström
Boxholms kommun
ylwa.soderstrom@gmail.com

Per Ginning
Vadstena kommun
ginning.vadstena@gmail.com

Anna-Stina Palm
Mjölby kommun
e-post saknas

Förbundsmedlemmar

motala vadstena soderkoping valdemarsvik kinda mjolby odeshog finspang boxholm  linkoping  atvidaberg  forsakringskassanlandstinget2015  arbetsformedlingen