Styrelse/Revisorer

I Samordningsförbundet Västra Östergötlands styrelse finns representation från samtliga medlemmar, vilka är Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan och Region Östergötland samt kommunerna Boxholm, Mjölby, Motala, Vadstena och Ödeshög.

Styrelsemedlemmar:    
Anna Johansson, ordförande
Mjölby kommun
anna.e.johansson@mjolby.se

Madeleine Johansson, vice ordförande
Region Östergötland
sikargarden@hotmail.com

Stefan Höög
Arbetsförmedlingen
stefan.hoog@arbetsformedlingen.se

Mattias Schwerdt
Försäkringskassan
mattias.schwerdt@forsakringskassan.se

Maths Andersson
Motala kommun
maths.andersson@motala.se

Barbro Henricson
Vadstena kommun
barbro.henricson@vadstena.se

Sören Norrby
Boxholms kommun
soren.norrby@hotmail.com

Kristina Bruno
Ödeshögs kommun
kristina.bruno@odeshog.se

Ersättare:
Ulla Karlsson
Mjölby kommun
ulla.karlsson@mjolby.se

Ulla Ordell
Region Östergötland
ulla.ordell@regionostergotland.se

Per Engdahl
Arbetsförmedlingen
per.engdahl@arbetsformedlingen.se 

Anna Ydrevik
Försäkringskassan
anna.ydrevik@forsakringskassan.se

Marianne Walter
Motala kommun
marianne.walter@motala.se

Margit Berggren Silvheden
Vadstena kommun
margit.silvheden@telia.com

Annsofie Ramevik
Boxholms kommun
annsofie.ramevik@boxholm.se

Johan Kollberg
Ödeshögs kommun
johan.kollberg@odeshog.se

Revisorer:
Anna-Stina Palm
Mjölby kommun
e-post saknas

Anna-Lena Sörenson
Region Östergötland
anna-lena.sorenson@regionostergotland.se

John Johansson
Försäkringskassan/Staten
john.johansson@kpmg.se

Ragnar Gyberg
Motala kommun
ragnar.gyberg@motala.se

Birgitta Granath
Vadstena kommun
birgitta.granath@vadstena.se

Ylwa Söderström
Boxholms kommun
ylwa.soderstrom@gmail.com

Gunilla Mikaelsson
Ödeshögs kommun
gunilla.mikaelsson@odeshog.se

Förbundsmedlemmar

motala vadstena soderkoping valdemarsvik kinda mjolby odeshog finspang boxholm  linkoping  atvidaberg  forsakringskassanlandstinget2015  arbetsformedlingen